man-879094_640[themeone_drop_cap letter=”Z” color=”accent-color2″ /]
[themeone_header type=”h3″ txtalign=”txt-left” subtitle=”” txtcolor=”” decor=”” decorcolor=”” decorheight=”2px”]
zacznijmy może od tego czym Key Visual w skrócie KV nie jest. Samo logo czy też logo umieszczone na obrazku to jeszcze nie KV(Key visual).  Key Visual to symbole, kolory, font, to wszystko ma budzić określoną reakcję, powinno być kodem graficznym, przewodnim motywem graficznym wzbudzającym emocję z którymi chcesz by była kojarzona twoja marka. Indywidualny KV ma odróżniać cię od konkurencji.
[/themeone_header]

 

[themeone_quote color=””]
Centralny punkt, figura, postać rzeczy lub osoby, wizualny klucz (key visual), zwany też optycznym punktem centralnym, który ma zwrócić i skupić uwagę, przyciągnąć wzrok (eye catcher)

[/themeone_quote]
– Krystyna Wojcik, Public relations od A do Z. Tom 2. , Placet, Warszawa 1997, ISBN: 83-85428-26-7 (44+2)
 

Firma która wypuszcza do sprzedaży wiele produktów, tworzy osobny Key Visual dla każdej z nich. Bo wszelkie podbrandy tworzy się dla innego klienta, kryje się więc za nimi odmienna treść. A ona zawsze jest spójna i wyjątkowa. Każdy najdrobniejszy element oddaje klimat konkretnej marki, aby nie pomylić go z gadżetem konkurencji.
Aplikując Key Visual, firma unika niejednoznaczności. Wszystko staje się jasne: gdy gdziekolwiek dostrzeżesz fioletową krowę, wiesz, że to Milka. Od razu w Twojej głowie pojawia się wspomnienie smaku rozpływającej się w ustach czekolady i nagle, pod wpływem takiego właśnie bodźca, masz ochotę ponownie jej posmakować…

Key Visual jest szczególnie ważny w sytuacji wysyłania do różnych firm tworzących dla ciebie np. wizytówki, banery spoty reklamowe. Jednolita szata graficzna z grafiką, logotypami, claimami, disclaimerami (tekty, słowa przewodnie kampanii) pozwoli ci utrzymać spójność i nie pozwoli na bałagan spowodowany na przykład złą interpretacją przez wykonawcę materiałów graficznych dla twojej firmy. Zapraszam do obejrzenia kilku przykładów KV na mojej stronie w zakładce Projekty